05/06/2019

Złota Góra zdobyta!

W dniu 24 maja 2019 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy IB na strzelnicę sportową w Potażnikach. Młodzież wraz z panem Jackiem Marciniakiem oraz panią Joanną Piekarską udała się na zajęcia doskonalące ich umiejętności posługiwania się bronią sportową. Wszyscy uczestnicy wycieczki wyruszając z samego rana zabrali niezbędny ekwipunek oraz dobry humor. Gdy dotarliśmy na miejsce, czekał już na nas instruktor oraz sprzęt specjalistyczny. Uczniowie w bojowym nastroju przystąpili do nauki strzelania.

Następnie przeprowadzony został VI już w historii naszej placówki Turniej o tytuł Najlepszego Strzelca Szkoły. Wszyscy uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki punktowe. Sędzia zawodów, pan Jacek Marciniak, po sprawdzeniu wszystkich tarcz strzeleckich wyłonił zwycięzców tej rywalizacji:

- I miejsce ex aequo – Jakub Piwnicki i Ernest Sakowski

- II miejsce - Joanna Piekarska, nauczyciel j. angielskiego

- III miejsce - Łukasz Urbański.

Po pewnym czasie zmęczenie wzięło górę, więc wszyscy wzmocnili się posiłkiem przy grillu, który sami przygotowali. Po krótkim relaksie postanowiliśmy zdobyć najwyższe wzniesienie naszego regionu - Złotą Górę. Wszyscy wrócili w doskonałym humorze do domu.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego