04/10/2017

WYCIECZKA NA MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

Dnia 26.09.2017r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich Polagra Gastro. W wycieczce udział wzięli uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIc, kształcący się w zawodach: cukiernik, piekarz, kucharz oraz wędliniarz.Organizatorem wyjazdu była pani Barbara Piechota-nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych, opiekunem – pani Karina Maciejewska.

Podczas zwiedzania Targów uczniowie mieli okazję zapoznania się z różnorodną ofertą produktów gastronomicznych, nowoczesnym sprzętem, najnowszymi trendami w przemyśle technologii spożywczych oraz obejrzeć kolejną edycję Kulinarnego Pucharu Polski. Na stoiskach „Smaki regionów” uczniowie poznali regionalne produkty i potrawy przygotowywane według dawnych receptur. W ramach Targów odbyły się również pokazy kulinarne pozwalające na aktywne uczestnictwo – nasz uczeń Paweł Tyl brał udział w przygotowaniu, krok po kroku, doskonałego kurczaka w panierce, którego później degustowaliśmy.

Bardzo atrakcyjny dla młodzieży okazał się również pobyt w Palmiarni, do której udaliśmy się po zwiedzeniu Targów. Można tam było zobaczyć rośliny z różnych stref klimatycznych, a także ryby w akwariach i oczkach wodnych.

Wszyscy byli zadowoleniu z przebiegu wycieczki, a także wdzięczni Cechowi Rzemiosł Różnych w Koninie za jej sfinansowanie.Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego