19/04/2019

Rekolekcje w stylu gospel

11 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się doroczne rekolekcje wielkopostne, tym razem jednak były to rekolekcje/warsztaty w stylu gospel. Prowadziła je pani Agnieszka Górska-Tomaszewska, dyrygent poznańskiego chóru Gospel Joy, który ma na swoim koncie wiele sukcesów, min. w roku 2013 byli półfinalistami programu „Mam Talent”. Spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki, czyli gimnastyki ciała i … mięśni twarzy. Już pierwsze ćwiczenia bardzo rozbawiły naszych uczniów i nauczycieli. Następnie pani Agnieszka z koleżankami zaprezentowały piosenkę „Amen, błogosławieni są”, którą, jak zapowiedziały, mieliśmy razem zaśpiewać. Każdy uczeń otrzymał śpiewnik i rozpoczęła się lekcja nauki śpiewu w stylu gospel. Początkowo wielu było skrępowanych, ale wkrótce dużej grupie udało się wczuć w rytm muzyki rodem z czarnoskórych społeczności i pani Agnieszka stworzyła chór, który na zakończenie wykonał brawurowo dwie piosenki. Wykonawcy otrzymali wielkie brawa, na które niewątpliwie zasłużyli. Można powiedzieć, że tegoroczne rekolekcje niewątpliwie zapadły w naszą pamięć.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego