29/02/2016

Nasi uczniowie pobiegli tropem wilczym

28 lutego 2016 r. już po raz czwarty w Polsce został przeprowadzony bieg ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to jedyna impreza sportowa o takim zasięgu i rozmachu. W tym dniu odbyły się biegi w 160 miastach w Polsce, w tym także w Koninie, oraz za granicą. Brało w nich udział około 40 tys. biegaczy.

Ideą imprezy jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W Koninie bieg odbył się na terenie Parku Chopina, brało w nim udział ponad 200 zawodników. Towarzyszyły mu gry terenowe, pokaz grup rekonstrukcyjnych oraz wystawy plenerowe.
Bardzo wysokie miejsca zajęli w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie - Oliwier Augustyniak z klasy II C, Robert Woźniakowski z klasy II A oraz Adam Nowakowski z klasy II A.

Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu biegu należą się także Dominikowi Lipertowi z klasy III B, który jest członkiem Jednostki Strzeleckiej 4150 Konin. Opiekunem naszej drużyny był Pan Jacek Marciniak.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego