21/03/2022

Międzynarodowy Dzień Lasów

W dniu 21 marca 2022 r. uczniowie klas: 1B oraz 3E wraz z nauczycielami: panią Joanną Piekarską oraz panem Jackiem Marciniakiem porządkowali Las Rumiński.

Uczestnicy akcji mogli na żywo doświadczyć, jak dużym problemem jest zanieczyszczanie polskich lasów. Zebrano ponad 20 worków odpadów począwszy od opakowań po żywności, poprzez zużyte ubrania, opakowania po lekach, butelki szklane i plastikowe, skończywszy na śmieciach większego kalibru.

W dzisiejszych czasach posiadamy coraz większą świadomość tego, że wszelkie niepożądane działania ze strony człowieka mogą doprowadzić do stopniowej degradacji naszej planety. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna wśród młodzieży i zaangażowanie ich w sprzątnie swojego kawałka Ziemi.

Uczniowie zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki, pod opieką nauczycieli ruszyli sprzątać las. Żadna butelka, puszka czy reklamówka nie miała szans z ich spostrzegawczymi oczami. Żaden śmieć nie pozostał ukryty w zaroślach lasu. A że pogoda dopisywała, akcja sprzątania lasu przebiegła sprawnie.

Dziękujemy młodzieży za udział w akcji i duże zaangażowanie podczas sprzątania.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego