27/10/2022

Konkursu wiedzy o zasadach BHP „Bezpiecznie od startu”

Dnia 20 października 2022 r. odbył się finał XX jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”, zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Główny Inspektorat Pracy. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem było popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad BHP wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Uczestnikami konkursu byli uczniowie rzemiosła, czyli młodociani pracownicy odbywający praktykę u rzemieślników. Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu, a tym samym naszą szkołę, reprezentowali uczniowie z klasy III A,Bartosz Stolarek i Filip Matczak. W klasyfikacji indywidualnej Bartosz znalazł się w grupie laureatów, a Filip zajął wysoką lokatę. W klasyfikacji drużynowej uczniowie uzyskali wysokie 4 miejsce. Niewiele punktów zabrakło do podium. Laureaci konkursu otrzymali bony zakupowe do sieci sklepów EMPIK, a każdy uczestnik finału dostał również upominki od sponsorów i organizatorów wydarzenia. Gratulujemy Bartoszowi i Filipowi sukcesu. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do udziału w konkursach, które są szansą na osobisty rozwój zawodowy, sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego